Sıhhi Tesisat

Sıhhi Tesisat

SIHHI TESISAT

sıhhi tesisat: binanın 3 ana tesisatından biri, sağlık donatımı da denir. tuvalet-mutfak-banyo gibi ıslak hacimlerin temiz su-pis su tesisatını, çatıdaki yağmur oluklarını filan vazife eder kendine, onlarla uğraşır. diğer ikisi ısıtma-havalandırma ve elektrik tesisatıdır.

gereçlerinin hemen altına, kötü kokuların ve gazların, yapı içine sızıntısını önlemek amacı ile bir sifon, boşaltma borusuna yönelten, sulu supap yerleştirilmiştir.

Sifonlar, tamiri gerektiğinde parçalar halinde ayrılabilirler. Sifonların girişinde ; saç, sabun ve atıkları engelleyecek şekilde süzgeçli bir bölüm bulunur.

Banyoda sıhhi tesisat gereçlerine bağlanan boşaltma boruları, çoğunlukla duvarların döşemeye yakın yerlerinde ve döşemede sıva altında yer alırlar; kurşundan yapılmış, klozetin yerleştirilmiş bir “çatal” da toplanırlar. 30 yıl bakım gerektirmezler.

Tabi tüm bunlar önceden yapılan sistemler şu anda böyle bir sisteme çok rastlayamıyoruz günümüzde tesisat parçalarının hemen hepsi plastik olarak üretiliyor. Sıhhi tesisat ustasıda malzeme gibi eskiden olduğu kadar iyi değil maalesef.

 

Tesisat problemlerinin en yaygınlarından olan su kaçağı, tamirden ziyade tespiti güç olduğu için deneyimli tesisatçıların dahi zorlandığı bir problemdir. Herhangi bir teknik ekipman kullanılmadan kaçağın kesin yeri, dışardan görülen küflenme ve ıslaklık gibi sorunlar olması halinde dahi ancak “tahmin” edilebilir. Zira kabarma, fayans atması, dökülme, terleme, damlatma, küf gibi problemlerin görüldüğü yerlerde kaçak her zaman tahmin edildiği gibi bir üst katta olmamaktadır. Onlarca yıl öncesinin imkanlarıyla iş yapan tesisatçılarınsa tek çaresi belirli yerleri kırmak ve açığa çıkan su borularını incelemektir. Neyse ki, firmamızın sunduğu “kırmadan” su kaçağı bulma hizmetleriyle tüm bu gereksiz, uzun süren ve daha önemlisi yüksek maliyetli uğraşlara gerek artık gerek yok…

Modern ekipmanlar kullanan firmamızın uzman tesisat ekibi, ev veya işyeri fark etmeden su kaçaklarını adeta eliyle koymuş gibi bulmaktadır. Özel olarak her tip tesisattaki su kaçaklarını bulmak için geliştirilen modern ekipmanlarımız, duvar veya zemine tek çekiç dahi vurmaksızın kaçağın yerinin bulunmasını sağlar. Uzun yıllar boyunca hatırı sayılır miktarların harcanması gereken su kaçağı problemini dakikalar içinde çözülen ve oldukça ucuz bir işe dönüştüren kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimiz sayesinde tek yerden müdahaleyle sızıntıdan yaklaşık 1 saat içinde ve “geri dönmemek üzere” kurtulabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçaklarının tamirindeki temel güçlük, kaçağın metrelerce uzunluğundaki tesisat borularının tam olarak hangi noktasında olduğunu belirlemektir. Bunun için akustik prensiple çalışan, bilgisayar destekli, dijital görüntülemeli ve kameralı su kaçağı tespit sistemleri kullanılabilmektedir. İnsanların röntgeni çekildiğinde kemiklerin net bir biçimde görülebilmesi gibi, metal aksamlı olan tesisat borularının da betonarme yapı içinden incelenmesini sağlayan sistemler ile su kaçağı tespiti deyim yerindeyse çocuk oyuncağı bir iş haline dönüşmüş durumda. Yeni teknolojileri kullanan cihazları kullanarak; ev ve işyerinizi şantiye alanına dönüştürmeden, bahçenizi köstebek yuvası haline getirmeden, işyerinizdeki tüm ticari faaliyetlerin günlerce aksamasına ve evinizin baştan aşağı molozla dolmasına izin vermeden kaçak tesisat probleminden kolayca kurtulmanızı sağlıyoruz.

Su kaçağının özel görüntüleme sistemleri veya akustik prensiple çalışan cihazlarla kısa sürede ve herhangi bir yeri kırmadan tespit eden ekiplerimiz, onay vermenizle zaman kaybetmeden tamir işlemine geçmektedir. Su borusundaki çok küçük kılcal çatlaklarda dahi sızan su, insan kulağı duymuyor olsa da belli bir frekans aralığına sahip ses çıkartır. İnsan kulağı değilse bile su kaçağı tespiti için kullandığımız özel sistemler bu düşük frekanslı sesleri algılayabilmektedir. Sesteki frekans değişimini takip ederek ekibimizin “noktasal” tespit yapmasını sağlayan bu tür sistemlerle su kaçağı bulma işlemi 5 ila 10 dakikalık bir iştir.


Cihazla Su Kaçağı Tespiti Garanti Çözüm Sunuyor Mu?

Firmamız tesisat sektöründe kullanılan yeni nesil cihazlar ve bilgisayar destekli sistemlerle ilgili gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Avrupa’da kullanılmaya başlayan yeni model ekipmanları zaman kaybetmeden ithal etmekte, bu sayede siz değerli müşterilerimize daha da kaliteli tesisatçı hizmetleri sunmaya çalışmaktayız. Tesisatın hangi materyalden yapıldığı ve betonarme yapının özellikleri fark etmeden ev ve işyerinizin tesisatındaki her tip su kaçağını dışardan kolayca tespit edebilmektedir. Ekiplerimizde görev alan ve bu modern teknoloji ürünü ekipmanları kullanan tesisatçılarımızın tamamı, su kaçağı bulma ve onarım konusunda gereken tüm bilgi birikime ve deneyime sahip teknisyenlerdir. Cihazla su kaçağı bulma hizmetlerimizde gizli ve çoklu kaçaklar da dahil olmak üzere; birkaç santim yanılma payı bile olmaksızın su kaçağını noktasal olarak tespit etmekteyiz. Tek yerden müdahalede bulunarak tamir işlemine geçmeden önce tesisatçılarımız doğrudan kaçağa ulaşılacağından emin olmaktadır.

Su Kaçağı Bulma İşlemi Sonrası Tamir

Noktasal olarak su sızıntısının nerede olduğunun belirlenmesini sağlayan ekipmanlarımız sayesinde ev veya işyerinizdeki kaçak probleminin merkezini belirleyen ekibimiz, tamir için onay aldıktan sonra hemen işe girişir. Su sızıntısı yalnızca tek bir noktadan kaynaklanıyorsa ekibimiz sadece tek bir yerden müdahalede bulunarak, problemden ortalık inşaat alanı haline gelmeden kurtulmanızı sağlar. Sızıntının yerinin bulunduğundan emin olmak veya kaçağı aramak için pek çok yerin kırılması gerekmediği için tamir işlemi kısa sürede tamamlanır ve bu sayede zamandan kıyas kabul etmeyecek oranda tasarruf edilir. Tabi ki, zamandan olduğu kadar sunduğumuz bu hizmetler sayesinde bütçenizden de hatırı sayılır oranda tasarruf etmiş olursunuz.

Su kaçağı tamiri olmaktan uzun süre önce çıkan, ortalığın bir şantiye alanını andırdığı, onlarca yer kırıldıktan sonra nihayet kaçağın bulunduğu eski usul tamiratlarda problem giderilse dahi tesisatçılar arkasında adeta bir savaş alanı bırakır. Su kaçağı tamiri sonrasında ev veya işyerinizin eski görünümünü kazanması için bu kez de tadilata girişmeniz, bir başka değişle tamirden çok daha fazlasını tadilat işlere harcamanız gerekir. Bu gereksiz işlerle uğraşmamanızı sağlayan kırmadan su kaçağı bulma hizmetlerimizde sadece tek bir yer kırıldığı ve burası da zaten problemli boruların bulunduğu yer olduğu için tadilata boş yere yüzlerce lira harcamanıza gerek kalmaz. Kaçağın tamir edilmesi için büyük çoğunlukla sadece tek bir fayans büyüklüğünde bir alan kırılmaktadır

Ev ve işyerinizin tesisatındaki tıkanıklıkları kısa sürede gideriyor, ne ödeyeceğinizi en baştan bilerek ve günlerce beklemeden problemden kolayca kurtulmanızı sağlıyoruz. Tesisat sektörünün en kaliteli ekipmanlarını kullanan deneyimli ekibimiz, kanalizasyon tıkanıklıkları da dahil her tip gider tıkanması sorununa pratik çözümler sunmaktadır. Tıkanıklık problemini fark ettiğinizde tesisata zarar veren ve sorunun daha da büyümesine yol açan uygulamalarla zaman kaybetmeyin. Haftanın 7 günü, günün 24 saati kesintisiz olarak İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet veren firmamızı arayın.

Modern Ekipmanlarla Tıkanıklık Sorununa Pratik Çözüm

Her zaman birkaç santim derinden tıkanmayan gider boruları, bazen metrelerce derinden tıkanır. Bu gibi durumlarda basit el aletleriyle giderin açılması mümkün olmadığı gibi, marketlerden satın aldığınız ucuz kimyasal açıcılar da çözüm sunmaz. Pimaş boruların delinmesine yol açan, içeriğini bilmediğiniz kimyasal maddeleri kullanarak gideri açmaya çalışmanızsa sorunu çözmez ve yalnızca tamir için daha da fazla harcama yapmanıza yol açar. Firmamızın ithal gider tıkanıklığı açma robotları ve gider içi görüntüleme sistemleri, sorunun yerini kesin olarak tespit etmemizi ve robot cihazla yapılan müdahale ile tıkanıklığın “hiçbir yeri kırmadan” açılmasını sağlamaktadır.

Soruna Göre En Pratik Çözüm
Tıkanıklığa neyin sebep olduğunu bilmeden ezbere girişilen tıkanıklık açma uygulamaları, çoğu zaman sadece ve sadece boşa kürek çekilmesine ve bazen de tesisatın hasar görmesine yol açar. Ayrıca ister kanalizasyon tıkanıklığı ister lavabo tıkanıklığı isterse de tuvalet tıkanıklığı olsun giderin nereden tıkanıklığını bilmek de kısa sürede çözüm sunmak açısından önemlidir. Deneyimli ekiplerimiz yeni nesil gider içi görüntüleme sistemlerinden faydalanarak, kanalizasyondan pimaş borularına kadar tıkanan her tip giderin içini görüntüleyebilmektedir. Bu sayede dakikalar içinde tıkanıklığın tam konumu tespit edilmekte ve hızla çözüm sunacak, garantili tıkanıklık açma yöntemi uygulanabilmektedir. Aksi halde sadece şansa güvenerek, ezbere girişilen gider açma uygulamalarının soruna garantili biçimde çözüm getirmesi de söz konusu olmayacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı

 

Ev ve işyerlerinde görülen lavabo tıkanıklıkları, ekseriyetle hatalı kullanım yüzünden ortaya çıkan tesisat problemleridir. Organik veya inorganik maddelerin lavaboya dökülmesi sebebiyle pimaş borularda oluşan tıkanıklık, bazen de zamanla ortaya çıkan tesisat arızalarından kaynaklanır. Profesyonel mutfaklardan evlerin mutfak ve banyo lavabolarına kadar, lavabonun bir çöp kutusu olarak görülmesi ve olur olmadık maddelerin lavabo giderine atılması problemin temel sebebidir. Kullanıldıktan sonra lavaboya dökülen kızartma yağları, bulaşık yıkarken lavabo giderine giden yiyecek artıkları, yıkanan sebze ve meyvelerden kopan parçalar, bulaşık suyu içindeki yağlar, banyo lavabolarına atılan saç ve vücut kılları lavaboların tıkanmasına sebep olur. Yeni nesil görüntüleme sistemleri kullanan ekiplerimiz her tip lavabo tıkanıklığına hızlı bir şekilde müdahale edebilmekte, metrelerce derinden tıkanan boruları bile zahmetsiz ve her yeri şantiye alanına çevirmeden açabilmektedir.

Kanal Tıkanıklığı

Yanlış müdahalede bulunulması durumunda tuvalet ve hatta lavabo tıkanıklıkları dahi kanalizasyonda tıkanmaya yol açabilir. Ev ve işyerinizde kullanılan suyun yani atık suyun sisteme geri gönderilmesini sağlayan iletim ağları olan kanalizasyonlar, tıkanması halinde tabiri caizse yaşamın felç olmasına sebebiyet verir. İnsan sağlığını yakından alakadar eden, büyük bir problem olduğu için kanalizasyon, rögar ve kanal tıkanıklıklarında zaman kaybetmeden profesyonel çözümlerimize başvurun. Yaprak, izmarit ve çamur yüzünden tıkanan kanallar ile her tip logar tıkanıklığı, kullandığımız teknolojik gider açma sistemleri ile bizim için çocuk oyuncağı. Avrupa’dan ithal kanalizasyon tıkanıklığı açma sistemlerimiz en sert ve derin tıkanıklıklarda dahi kısa sürede sonuç almamızı, sizin de tıkanıklık sorunundan çok makul bir bütçeyle kurtulmanızı sağlamaktadırTuvalet Tıkanıklığı

 

Suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıtları, kişisel hijyen ürünleri, saç ve beden kılları, temizlik suları yüzünden tıkanan tuvaletler kanalizasyonun da tıkanmasına sebep olabileceği için mutlaka profesyonel müdahaleyle açılmalıdır. Ofis, mağaza, ev fark etmeden zemini silmek için kullanılan temizlik suları pek çok insan tarafından tuvalete dökülür. Kirli suyun içinde çamur ve kum da olduğu için suyun tuvalete dökülmesi, gider borularının hızla tıkanmasına neden olur. Tuvalet kağıdı ve hijyen ürünleri yüzünden de tıkanabilen tuvaletlerin açılması için Rothenberger R600 gider açma robotları kullanıyoruz. Bu robot cihazlar 35 metrelik uzantısı ile derin tıkanıklıklarda bile, kanalizasyon tıkanıklığı oluşmadan probleme hızla ve her zamanki gibi hiçbir yeri kırmadan çözüm getirebilmektedir.

.

.