Bize Ulaşın 0212 415 58 50

Karolam Asma Tavan

Karolam Asma Tavan

KAROLAM ASMA TAVAN

Ön yüzeyi vinil arka yüzeyi alüminyum folyo kaplı modüler alçı asma tavan plakaları,estetik ses yalıtımı, yüksek nem dayanımı ve rahat döşemenin yanı sıra kolay temizlenebilir yapısı sayesinde hijyen beklentilerini de karşılayabilen asmatavan modelidir. 

Karolam plakalarımızın bir yüzeyindeki vinil kaplama, temizlik ve bakım kolaylığı sağlarken, arka yüzeyindeki alüminyum folyo kaplama plakaların nem dayanımını arttırmaktadır. Bunun yanı sıra, ön ve arka yüzey kaplamaları da bakterileri ve diğer zararlı etkenleri alçı plakalardan uzak tutmaktadır. Modüler karolam asma tavan plakaları, T-24 taşıyıcılı sistemlere oturtularak kolayca monte edilir. Modüler olma özelliği sayesinde ihtiyaç halinde tavan üstü tesisata rahatça ulaşma imkanı sunmaktadır.

TAŞ YÜNÜ ASMA TAVAN
Taşyünü Asmatavan Panelleri ; yeni nesil biyo çözülgen , ses ve ısı izolasyonu özelliklerine sahiptir. Taşyünü plakalar uyumlu T taşıyıcı profil ve aksesuarlar ile kolay montaj-demontaj edilebilen asmatavan malzemesidir.  Taşyünü asma tavan plakalar, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularındaki beklentileri ekonomik bir şekilde karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından en çok tercih edilen asmatavan olmuştur. 
 

ALÜMİNYUM ASMA TAVAN

Kolay montaj ve demontaj Bakım-onarım amaçlı müdahaleler rahatlıkla yapılabilir. 
Paneller arasındaki derzlerin az olması ile estetik ve düz bir yüzey elde edilir Deprem ve diğer yanal yüklere karşı max. dayanım Her tür açık hava koşuluna uygun ve dayanıklıdır Güvenlik,kalıcılık ve bağlantı yerlerinde sağlamlık 
Kullanım Alanları : 
• Hastaneler • Havaalanı • Oteller • Mutfak Birimleri • Metro istasyonları • Ofisler • Showroomlar  


POLYSTRENE ASMA TAVAN


Asma Tavan Nedir? 

Asma Tavan, yapılardaki tavan bölümünde göze hoş gelmeyen uygulamaları gizleme ve dekoratif bir tavan oluşturmak için çelik konstruksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sistemlere asma tavan denir. Mevcut asma tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan asma tavan alçıpan ya da dekoratif asma tavan paneller ile sonlandırılır.

Alüminyum asma tavan sistemler için suya, neme dış etkenlere dayanıklılığı, gerektiğinde silinebilir yıkanabilir ve boyanabilir olması, kullanım ömrünün çok uzun olması sebebi ile projelerde tercih edilmektedir. Alüminyum asma tavan özellikle ıslak hacim diye tabir edilen nemin ve suyun olduğu yerler başta olmak üzere banyo, havuz, çamaşırhane restaurant ve otel mutfaklarında, alışveriş merkezlerinde, bankalar ve havaalanı gibi tesislerde tercih edilmektedir. 

Asma Tavan Kullanım Alanları Nerelerdir? 

Taş Yünü Asma Tavan ve Alüminyum Asma Tavanlar genellikle kullanım alanları aşağıdaki gibidir. 

- Hastane 
- Alışveriş Merkezleri 
- İdari binalar 
- Havaalanı, terminal binaları 
- Metrolar 
- İş Merkezleri 

Alüminyum asma tavanlar su, neme ve dış etkenlere dayanıklılığı, silinebilir yıkanabilir ve boyanabilir olması, kullanım ömrünün uzun olması sebebi ile projelerde tercih edilmektedir. 

Alüminyum asma tavan özellikle nemin ve suyun olduğu yerler başta olmak üzere banyo, havuz, çamaşırhane restaurant ve otel mutfaklarında, alışveriş merkezlerinde, bankalar ve havaalanı gibi tesislerde tercih edilmektedir. 

Son zamanlarda asma tavan çeşitlerinden olan karolam (üst yüzeyi vinil alt yüzeyi folyo) banyolarda kullanılmaktadır. 

Asma Tavan Uygulaması 

Asma Tavan köşebentleri olan L veya Z profilleri teraziye alınır yan duvarlar üzerine 50-60 cm aralıklarla dübel ve vida ile tespit edilir. Asma Tavan askı çubuklarının aralıkları asma tavan askı çubuğu aralık belirleme tablosu yardımı ile belirlendikten sonra asma tavan askı çubukları yerleri tavanda işaretlenerek dübel ve vida ile tavana tespit edilir. Aydınlatma, seslendirme vb. tesisatlar varsa bunların asma tavan askı çubuklarına ve asma tavan taşıyıcı sisteme çakışmaması sağlanmalı; gerekli yerlere takviyeler atılmalıdır. Ayarlanabilir çiftli yaylı maşa, asma tavan askı çubukları ile mesafe ayarlandıktan sonra Asma tavan Ana Taşıyıcı olan T-24 Profili asma tavan askı çubukları ve yaylı maşaya asılır. Asma Tavan Ara taşıyıcı T-24 Profiller de 60*60’lık karolajı oluşturacak şekilde Asma Tavan T-24 profillere montajı yapılır.. Kurulan konstrüksiyonun terazi durumu kontrol edildikten sonra karolam asma tavan, taşyünü asma tavan panelleri montajı yapılır. Asma Tavan' da Ana taşıyıcı ve ara taşıyıcılar arasındaki açı her noktada 90 dereceli dik olmalıdır. Tavan yüklerinin sarkma yapmaması için asma tavan askı çubukları sıkı bir şekilde bağlanmalıdır.

Asma Tavan Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler? 

Asma Tavan ana taşıyıcılar, binanın hareketlerine karşı , L köşebent profile monte edilmemelidir. 

Asma Tavan profillerin birbirleri ile birleştiği noktalarda açık derz bulunmamasına dikkat edilmelidir. 

Asma Tavan askı çubukları betonarme tavana çelik dübel kullanılarak monte edilmelidir. 

Asma Tavan yüklerin sarkmalarda sebep vermemesi için asma tavan askı çubukları çok sıkı bağlandığı kontrol edilmelidir. 

Asma Tavanlar ‘da Ana ile ara taşıyıcılar arasındaki açı her noktada birbirine dik olmalıdır.

Alüminyum Asma Tavan Özellikleri 

Alüminyum Asma Tavanlar’da ; 

-Alüminyum asma tavanlar istediğiniz renk kullanılabilir. 
- Farklı ebatlarda alümiyum asma tavan olabilir.Örn; 30*30 veya 60*60 mm - Asma tavanlar akustuk kumaş sayasinde yüksek akustik (ses) performanslara sahiptir. 
- Alüminyum asma tavanların farklı montaj tipleri vardır.Örnek; Oturmalı Asma Tavan, Sarkmalı Asma Tavan, Gizli Taşıyıcılı Asma Tavan 
- Alümiyum asma tavan montajları kolaydır. Temizlenebilme özelliği taş yünü asma tavana göre daha kolaydır. 
-Asma Tavan Taşıyıcı profillerle hazırlanan karolaja oluşturulmuş alüminyum asma tavan plakalardan oluşan asma tavan sistemidir. 
- Alümiyum Asma Tavan demonte asma tavan sistemi olduğundan üzerindeki tesisatın bakımı kolaydır. -Alümiyum Asma Tavan Sistemleri, iç mekanlarda karşılaşılabilecek şantiye sorunlarına çözüm getirmek amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiş ürünlerdir. 
-Alüminyum asma tavanlarda aydınlatma, havalandırma, sprinker vb. tesisat tavana asılarak kolayca uygulanabilir. -Alüminyum asma tavanlar kullanışlı ve dayanıklı sistemlerdir. 

Taş Yünü Asma Tavan Nedir? 

Taşyünü asma tavanlar kullanım alanları genlleikle ses ve ısı izalasyonu olan, sıkıştırma oranları ile gerekli ihtiyaçları görebilmektedir. Taş yünü asma tavanlar yangına dayanıklı malzemedir. 

Taşyünü asma tavan plakaları, akustik (ses), hijyen, ısı izolasyonu, yangın, su ve nem dayanımı konularında beklentileri ekonomik ve sınırsız model seçenekleri ile karşılayabilmesi sayesinde tüketiciler tarafından tercih edilen bir malzemedir. 

Taşyünü asma tavan montajı, sökülmesi ile temizlenmesi çok kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar. 

Taş Yünü Asma Tavan Özellikleri 

- Taş yünü asma tavan oda akustiğine (ses)denge kazandırır. 
- Taş yünü asma tavan gürültü absorbe ederek ortamdaki sesi netleştirir. 
- Taş yünü asma tavan doğal dokulu döküm mineral elyaf panellerdir. 
- Taş yünü asma tavan hijyeniktir, insan sağlığına zarar vermez. 
- Taş yünü asma tavan %90 RH bağıl neme dayanıklıdır. 
- Taş yünü asma tavanda ilerleyen zamanlarda yapılacak tadilat ve onarımlar kolaydır. 
- Taş yünü asma tavan su boruları ve istenmeyen görüntüleri gizler. 
- Taş yünü asma tavan yangına karşı dayanıklıdır. 
- Taş yünü asma tavan ortamdaki sigara, toz, duman ve kirli havayı yutarak havayı temizleyebilir. 
- Taş yünü asma tavan aydınlatma çözümlerininde bir parçasıdır. 
- Taş yünü asma tavan ekonomik ve tasarım sade olan bir sistemdir. 

Clip-in Asma Tavan Nedir? 

600*600 mm alüminyum ve galvenize asma tavan sac plakalar taşıyıcı profillere geçmeli olarak bitişik yanyana montajı yapılmaktadır. Plakaların birleştiği yerlerde ince derz çizgileri halinde karolaj oluşmaktadır. Montajı kolay ve hızlı olup asma tavan sistemi üstüne müdehale kolaydır. 

Clip-in asma tavan , taşıyıcı sistemle birlikte asma tavan düzleminde süreklilik sağlar. Çeşitli ebat ve seçeneklerde üretilebilen clip-in plakalar, farklı mimari tasarımların ihtiyaçlarına kolayca uyum gösterir. 

Galvanize çelik ve alüminyum asma tavan malzeme seçenekleri mevcuttur. 

• 4 mm, pahlı ve küt kenar plaka birleşimi seçenekleri 
• Tek düzlemde monolotik görünüm. 
• Alüminyum ve çelik malzeme alternatifleri 
• Farklı ebatlarda üretim 
• Sistem detaylarına uygun aydınlatma armatürleriyle birlikte kullanılabilme. 

• Plakaların aşağı doğru sökülebilme imkan