Bize Ulaşın 0212 415 58 50

Saten Alçı Uygulaması

Saten Alçı Uygulaması

SATEN ALÇI UYGULAMASI

 

ALÇI SIVA UYGULAMASI
 
Alçı sıva elle ve makineli 
alçı sıva olmak üzere iki şekilde yapılır.

Alçı sıva Tuğla,brüt beton,gaz beton,hitong duvar ve tavan üzeri kaba sıva yerine tercih edilen uygulamadır.

NEDEN ALÇI SIVA UYGULAMALIYIZ ?

*Alçı Ekonomiktir.Çimento, kum,kireç, ile yapılan kaba ve ince sıvayakıyasla, alçı kullanımı % 20 daha ucuza mal olmaktadır. İnşaatın ekonomisinde belki de en önemli katkıyı çabuk kuruyarak inşaatı hızlandırmakla sağlar.

*Yapı malzemelerinin yanıcılık sınıfı incelendiğinde alçı A grubunda bulunmaktadır.

120 m² lik bir dairede yüzeylerin taşıdığı alçı ihtiva ettiği yaklaşık 1000 litre su ile yanmayı geciktirici etkiye sahiptir.

*Alçı diğer inşaat malzemelerine nazaran daha az enerji ile üretilir; 1 ton alçı üretmek için 30 Lt fuel-oil gerekirken, 1 ton tuğla üretmek için bunun iki katı, l ton çimento için beş katına ihtiyaç vardır

*Alçı hafiftir. 10 katlı 40 daireli bir apartmanın alçı sıva ile sıvanması durumunda ağırlığının 450 ton daha hafifleyecektir. Bina yükünün hafiflemesi ile elde edilecek deprem güvencesi alçı sıvalı binalar için başlı başlına bir avantaj olacaktır.

*Alçı Doğal Klimadır.Alçının mikroskobik boşlukları vardır, sobanızı yaktığınızda duvarların hemen ısınmasını sağlar. Odanızı kışın sıcak, yazın serin tutar. İç mekanlarda oluşan rutubeti çabucak emer, hava kuruyunca da ortama iade eder.

Makinalı alçı Sıva fiyatını birçok faktör etkilemekte olup bunlar; inşaat ın bulunduğu şehir, yapılacak m2 , Makinalı sıva yapılacak yüzeyin mastarı vb gibi konular fiyatı etkilemekte olup Minimum 10.000 m2 iş için ortalama fiyat;
Makinalı Alçı Sıva Uygulama Fiyatı : 18 tl / m2 
olarak düşünebilirsiniz bu rakam yapacağımız keşif neticesinde netleşecektir.


Hedefimiz bünyemizdeki kadromuzla Makinalı alçı sıva uygulama da en uygun fiyata prpfosyonel hizmet vermek olup bugüne kadar kusursuz işler teslim etmiş bulunmaktayız.

Makinalı alçı sıva uygulaması fiyatı çalışacağımız projenin büyüklüğü yeri ve ödeme şartlarına göre makinalı alçı sıva fiyatını etkilemektedir.

Makinalı alçı fiyatları yapılacak işin detaylarına göre değişmekte olup makinalı alçı uygulamada birçok farklı uygulama yöntemi bulunmaktadır. Bunlar; Mastarlı ,Anolu mastarlı ,Gönyeli anolu mastarlı olarak ayrılmaktadır.

Makinalı alçı sıva fiyatı ortalama olarak 18 tl öngörmekteyiz  

Profosyonel kadromuzla makinalı alçı sıva işlerinizi kusursuz ve sorunsuz şekilde teslim edebiliriz..

Makinalı alçı sıva işlerini bünyemizdeki makinalar ile alçı sıva işinde profosyonel ekip ile tamamlamaktayız. 

Makinalı Alçı sıva işlerinizi profosyonel kadromuz ile tamamlamak isteriz.